Етнографічне дійство «Колодка» або ж свято запустів.

“Колодію, Колодію, аж серденько мліє”, – ви ще не чули і не знаєте цієї обрядової пісні? Тоді запрошуємо вас у Гніздо Яструба! А там у етносвітлиці Марії Бойко на святі “Колодки” ви будете не лише глядачем театралізованого дійства Запустин,  й активним учасником.

Переступивши поріг світлиці, атмосфера щирості і краси, любові і шани до свого рідного, українського, забутого і деколи відкинутого, буде вам бальзамом на душу. Обрядові пісні і танці, жарти і щире слово – це ті дивні речі, які нас українців вирізняють серед народів світу і вони будуть тільки для вас.

Ще зовсім мало часу залишилося до Великого посту. І у нас з вами є ще цілий тиждень на свято, на те феєричне дійство народження Колодки, де у жартах, притаманних тільки нам, вам пощастить кумувати на хрестинах. А якщо не пощастить кумувати, то почесним гостем все таки будете! Тоді і шана, і пісня, і пригощання варениками. Не чужими блінами, а нашими оспіваними варениками зі сметаною.

А “Голубку” на хрестинах ви танцювали? Не журіться, якщо не вмієте! Бо з таким майстер-класом, як на «Колодці» у Гнізді Яструба, танцюють навіть ті,  що з роду не робили цього. Напевно, й на похрестинах ви не були? О, тоді вам вже час збиратися до Яструбич. Бо як то кажуть – краще один раз побачити, як сто разів почути.

Це любов з першого погляду, з першого слова і першої дії. Закоханість акторів у свою справу, у те що таке рідне і дороге серцю – у рідну культуру і традиції, творить чудеса. Здавалося б кумедні випадки з побуту, нічого спільного не мають з обрядом. Та коли вони, як мережкою переплетені сюжетною лінією, й майстерно подані грою акторів, то і є той предивний смак рідного українського звичаю.

Як у кожному дійстві і у «Колодці» є час прощання. Усі це мають побачити! Та це прощання не на віки,  а лише на рік . Тому що за Різдвом і Розколядою, кожного року до нас в гості буде приходити Колодка або Запустини, перед самим Великим постом. Тож гостинно запрошуємо у Гніздо Яструба, у Світлицю Марії Бойко, де гостей чекають, де гостей з шаною і любов’ю  зустрінуть і не лише на святі Колодки.

Усе тільки починається! До зустрічі!

Авторка – Оксана Шевчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *